Park przemysłowy

Park przemysłowy

Park Przemysłowy – wynajem pomieszczeń dla firm

W wyniku restrukturyzacji terenów poprzemysłowych istnieje możliwość podjęcia na terenie Parku Przemysłowego działalności gospodarczej. Firma GZUT oferuje do wynajęcia:

  • hale przemysłowe i magazynowe,
  • pomieszczenia biurowe,
  • tereny niezabudowane

Korzystna lokalizacja blisko centrum miasta i drogowych szlaków komunikacyjnych w tym projektowanej trasy śródmiejskiej jest dodatkowym atutem. Podnajemcy mogą korzystać z usług w zakresie energii elektrycznej, wody, ogrzewania, telefonu, dozoru mienia, serwisu urządzeń dźwigowych oraz usług kooperacyjnych firm działających w Parku Przemysłowym “STARA HUTA”.

GZUT S.A. oferuje również usługi wynajmu pomieszczeń biurowych w ośmiopiętrowym budynku o ogólnej powierzchni 3.500 m2. Budynek mieści się przy ulicy Kościuszki 1c w Gliwicach, posiada własny parking i dogodny dojazd.

Park Przemysłowy – wprowadzenie

Park Przemysłowy (13 hekatarów) znajdujący się na terenie Gliwickich Zakładów Urządzeń Technicznych to obszar, który swoim urokiem może zachwycić nawet najbardziej wymagających inwestorów. Jest to przestrzeń łącząca zabytkową zabudowę, nowoczesne wnętrza oraz ogromną ilość zieleni. Niewątpliwie jest to teren urokliwy oraz unikatowy, co potwierdza wpisanie większości budynków na Listę Dziedzictwa Kulturowego oraz objęcie go stałym nadzorem przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, co oczywiście w żaden sposób nie wpływa na jakość świadczonych przez spółkę GZUT usług. Wprost przeciwnie, ogromna motywacja, doświadczenie i zapał zarządu oraz pracowników Gliwickich Zakładów Urządzeń Technicznych S.A., które są właścicielem parku w ostatnim czasie zaowocowały efektowym zrealizowaniem bardzo ambitnego planu.

Najnowsze realizacje

W przeciągu zaledwie pół roku przebudowano oraz wyremontowano dotąd nieużywaną halę narzędziowni, która została wynajęta przez DWS Draexermaier, koncern zajmujący się tworzeniem wyposażenia wnętrz samochodowych, miedzy innymi dla Volkswagena, Audi, Porsche. Projekt ten był realizowany przy uwzględnieniu wszelkich oczekiwań nowego najemcy. Zgodnie z jego wymaganiami wydzielono odpowiedniej wielkości biura oraz pomieszczenia laboratoryjne o łącznej powierzchni 1250m2. Widoczna więźba dachowa, niczym nie zasłonięte elementy wentylacji czy klimatyzacji zgodne z surowym oraz oryginalnym stylem industrialnym nadają niepowtarzalnego charakteru uzyskanym wnętrzom.

Nasze atuty

Inwestycja przeprowadzona na potrzeby niemieckiej grupy DWS była poprzedzona szeregiem innych tego typu przedsięwzięć. Wcześniej wykonano prace remontowe oraz wykończeniowe m.in. dla firmy Messer Eutecitic Castolin. – Jedną z naszych zalet jest fakt, iż przygotowujemy „szyte na miarę” obiekty, spełniające wszystkie indywidualne wymagania klientów przy zachowaniu najwyższego standardu jakości użytkowej – mówi Tadeusz Wojarski, prezes zarządu GZUT S.A. – Najemcy nie muszą martwić się o kwestię utrzymania nieruchomości, czyli: wykonania prac adaptacji obiektów dla indywidualnych potrzeb, dostarczenie mediów oraz wykonywanie bieżących prac konserwacyjnych – dodaje.

Dodatkowym atutem jest lokalizacja parku. W sąsiedztwie znajduję się Politechnika Śląska, której studenci oraz absolwenci są idealnym materiałem na kadrę pracowniczą. Do tego świetny dojazd – bliskość jednego z największych węzłów autostradowych Sośnica. Ponadto w przeciągu najbliższych 2 lat wprost pod bramę parku będzie można dojechać jednym ze zjazdów z tzw. DTŚ-ki. Już dziś na terenach Starej Huty działa blisko 50 przedsiębiorstw z przeróżnych branż. Począwszy od przemysłu ciężkiego przez biura projektowe po korty do gry w sqasha i sale treningowe do aerobiku. Można powiedzieć, że miejsce to, to małe miasteczko, którego poszczególne elementy wzajemnie się uzupełniają.

Przyszłość

Najbliższa przyszłość dla spółki to czas kolejnych wyzwań. Dawny Zespół Kina i Kontroli Jakości zostanie przebudowany w celu utworzenia przynajmniej 2500m2 biur i miejsc usługowych, przystosowanych do potrzeb najprężniej rozwijającego się segmentu polskiej gospodarki – sektora usług biznesowych. – W chwili obecnej poszukujemy klientów. Oczywiście początkowo stworzymy bazę budowlaną a następnie, elementy wykończeniowe zostaną przygotowane zgodnie z życzeniem danej firmy, wraz z uwzględnieniem infrastruktury sieci internetowej – podkreśla prezes GZUT.

Park Przemysłowy GZUT

Park Przemysłowy GZUT zlokalizowany jest przy DTŚ, w bliskiej odległości od węzła Sośnica (Skrzyżowanie A1 i A4) i Politechniki Śląskiej

Kontakt

  • ul. Robotnicza 2
  • 44-100 Gliwice
  • tel. (+48 32) 338-15-55
  • e-mail: bm@gzut.pl